Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem

Ja aizņemamies dažādas summas no vairākiem kredītdevējiem, šo maksājumu apmaksāšana kļūst ļoti apgrūtinoša, jo jāatceras visi nosacījumi, maksājumu grafiki un apjomi. Dažreiz šādos brīžos var nejauši gadīties, ka kāds no maksājumiem paliek nesamaksāts. Lai izsargātos no sarežģījumiem, kā risinājums ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs pārņem mūsu kredītsaistības, pārnesot uz jaunu vienošanos ar jauniem noteikumiem.
Savienojot vairākus kredītmaksājumus vienā, ieekonomējam laiku un uztraukumus, pietam kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Galvenais, kas tiek ņemts vērā, ir saistību summa, ņemot vērā gan aizdevumu apjomus, gan aizdevuma procentus, lai visa summa nepārsniegtu aizdevumu apvienotāja piedāvāto limitu.


Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt piemērots variants arī klientiem, kas saņēmuši neskaitāmus ātros aizdevumus, un nevar šos kredītus apmaksāt noteiktajā laikā. Ja nespējam apmaksāt ātro kredītu tam paredzētajā laikā, mums nākas papildus maksāt par termiņu pagarināšanu, kas veido līdz pat 20 procentiem no kredīta summas. Ilgākā laika periodā mēs būtiski pārmaksājam. Tāpēc ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā piedāvā risinājumu ilgām kredītgrūtībām. Vairāku pārskaitījumu vietā veicam vienu, pārredzamāku summu, nepārmaksājot par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana ietaupa gan līdzekļus un laiku, gan drīzāk sakārto kredītsaistības.

Tomēr jebkura kreditu apvienosana, tāpat, kā pārējie aizdevumu veidi, ir limitēti. Arī šim kredītu veidam ir nozīmīga mūsu maksātspēja, jo ienākumi ir noteicošais nodrošinājums, kas apliecina mūsu spēju apmaksāt prasītos gradika maksājumus. Parasti šī aizdevuma forma tiek noslēgta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, bet, ja kredīta galasumma ir apjomīgāka, kā iespējams nodrošināt vienā reizē, tiek izvērtētas opcijas dalīt summu vairākās daļās, veicot maksājumus pa daļām. Šādās situācijās pieļaujama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā galvenais kritērijs tiek vērtēta tābrīža finanšu situācija, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana šad tad tiek uzskatīta arī, kā glābiņš situācijās, kad vairs netiekam galā ar noslēgtajām saistībām.

Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota vairāku kredītdevēju mājas lapās, kā arī ir atsevišķi naudas aizdevēji, kuriem tā ir galvenā aizdevumu forma. Milzu privilēģija ir pārkreditācijas ērtība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online aizņem tikpat maz laika, kā ātro aizdevumu noformēšana. Turklāt, ja uzrādām tekošus ieņēmumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas apliecinājumu par regulāriem un pietiekoši lieliem ienākumiem.

Kaut arī atro kreditu apvienosana viena parasti ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kas ir uzņemas riskantākus darījumus, kā lielākā daļa banku, šo iespēju piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilgstošs un uzticams šīs bankas klients. Bankas vienmēr būs uzmanīgākas, izvērtējot katru jauno aizdevumu, tādēļ var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, savukārt, ja bez kavēšanās esat izpildījis kredītsaistības pret šo un citām bankām, parādu apvienošana vienā kredītlīgumā, būs viegla un vienkārša.

Ja apvienošanai vajadzīga maza summa, kuru spējat atdot tuvāko mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā no variantiem jāņem vērā ne tikai zaļā gaisma no kredītdevēja puses, bet arī jāvērš vērība piedāvājuma noteikumiem. Jo ātrāka un vieglāka kredītsaistību pārslēgšana, jo augstāki var būt aizdevuma procenti, jo augstie procenti aizdevējam palīdz segt augsto risku . Lai nenonāktu līdz nepatīkamām situācijām un vilšanos, sastopoties ar krāpnieciskiem kredītu pārslēgšanas noteikumiem, vienmēr izvērtējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir labākais no scenārijiem Jūsu situācijā. Tāpat noderīgas var būt kredītu apvienošana atsauksmes dažādās interneta vietnēs, kur esošie vai bijušie klienti informē par pieredzi sadarbībā ar dažādiem aizdevējiem. Šāda veida atsauksmes var palīdzēt pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram variantam.