OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kā atrast atbilstošāko?

Par vajadzību apdrošināt auto dzirdējis katrs, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. OCTA sedz zaudējumus, kas radīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise. Vairāk uzzini iizi.lv!

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Tādēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli bieži vien piedāvā bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu noteiktu brīdi pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Kaut gan KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga, to izvēlas arvien vairāk automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan negrib parūpēties gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neplānotos gadījumos. kas sedz Tavai automašīnai nodarītos zaudējumus negadījuma vai tās zādzības gadījumā. Jāņem gan vērā – ja automašīna iegādāta līzingā, kredītdevējs var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, transporta līdzeklis ir līzinga kompānijas īpašumā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Pērkot KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot iegādāties OCTA vai KASKO polisi, svarīgi nesteigties, bet gan apskatīt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tikai tā var atrast visizdevigāko risinājumu.

Nianses, kas ietekmē apdrošināšanas polises izmaksas

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori veido tās izmaksas.

OCTA polises cenu nosaka, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa specifiku – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Būtiska nozīme ir arī spēkrata īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis pieder juridiskai personai, polise izmaksās vairāk. Ne mazāk nozīmīgs ir arī autovadītāja stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un neizraisa sadursmes, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jārēķinās, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa tirgus vērtība, gan vēlamais risku segums. Protams, polises cenu ietekmē arī tas, kādā apmērā būs pašrisks.